Univerzális Audiofile fejhallgató erősítő

 

 

 

 

Bizonyára családos emberek ritkábban hallgathatnak kedvük szerint zenét. Vagy esetleg munkahelyünkön szeretnénk igazi minőségi zenei élményben részesülni. Ilyenkor jön jól egy igazán kivalló és mégis egyszerű és olcsó fejhallgató erősítő (és sajnos ezen nem szabad spórolni) egy jó fejhallgató.

Jómagam lefekvés előtt szeretek fejhallgatóval zenét hallgatni.

Sokáig csak az asztali cd-lejátszóm fejhallgató kimenetét hallgattam. AKG K66 és K44-em volt/van. Aztán kaptak Egy K240-et (600 ohm) amit nem hajtott meg a cd lejátszóm. Kénytelen voltam erősítő után nézni. Ez volt az első, ami a kezem ügyébe került:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aztán hamar megépítettem. Iszonyú jó hangja van. Az egész (dobozolás nélkül) 3000 Ft-ból megépíthető. A nyák tenyérnyi a trafóval együtt. Figyeljünk oda, hogy a C1 és C2 jó minőségű MKT kondi legyen, mert meghatározó a hangban. C3 és C4 pedig legyen egy szinttel nagyobb feszültségű és mindenképpen LOW ESR típus. A tápban szintén nagyobb feszültségű kondenzátorokat használjunk.

A mellékelt képen ugyan nem látszik, de mindenképpen hűtőbordával használjuk!!!! Sokak szerint nem kell, de ne kísértsük az ördögöt + szegény BD-nek sem a kedvence a 45-50 C0. Ha közös bordát használunk, mindenképp elektromosan szigetelni kell a BD-ket a bordától! Aki kezdő annak érdemes az IC-ket nem egyből beforrasztani, hanem foglalatot használni. Sok-sok kellemetlen percet meg spórolunk velük fillérekért.

Megépítésnél ajánlom azt a megoldást miszerint a bemeneti RCA, hüvelyek nyákosak legyenek és külön kis panellal egyből a hátlapon a potival együtt legyenek (a szinte 0 kisjelű vezetékezés érdekében) és a poti tengelyét toldó rúddal vezessük ki az előlapra. A kimeneti Jack aljzathoz minél rövidebb kábelt használjunk, én ajánlom a CAT-5 hagyományos utp kábelt. Érintés védelemre fokozottan ügyelni és a hálózati oldalon mindenképpen biztosítékozni!

 

Nemsokára mellékelek nyákerveket és beültetési rajzokat, és ha sikerül még doboz tervet is.

A nyákon 2 db átkötés van. Egyiknek készítettem forszemeket a másik lemaradt, de nagyon könnyedén megoldható alul is az átkötés.